SPOLEČNÉ ANTÉNY PO DIGITALIZACI
Nejvíce společných antén využívá přímé zesílení signálu. Můžeme se ještě setkat s převodníky na analogový signál případně v kombinaci s přímým zesílením signálu.

A. PŘÍMÉ ZESÍLENÍ SIGNÁLŮ Z ANTÉNY

Přímo zesílený signál z antén je nejlepším řešením pro moderní televizory typu LCD, LED, a plazmové. Jediným aktivním prvkem společné antény je zesilovač. Ve většině případů zcela vyhovuje širokopásmový zesilovač, je to levné a bezproblémové řešení. U rozsáhlých rozvodů je nutné používat selektivní zesilovače (pro každý kanál jedna zesilovací vložka) nebo před širokopásmový zesilovač předřadit filtry a regulační členy pro vyrovnání úrovní jednotlivých signálů (digitálních multiplexů) na stejnou velikost. Při adaptaci zastaralých rozvodů na přímé zesílení signálu mohou dělat problény staré koaxiální kabely; dříve se v rozvodech používaly signály o nižších kmitočtech, nyní je potřeba aby rozvod pracoval v pásmu UHF.

B. PŘEVOD NA ANALOGOVÝ SIGNÁL
Před zesilovací soupravu spol. antény jsou předřazeny digitální přijímače s modulátorem (tzv. převodníky), na každý program 1 převodník. Kvalitu příjmu ovlivňují domovní rozvody, uvnitř moderních televizorů se převádí analogový signál zpět na digitální, dvojitým převodem dochází ke ztrátě kvality obrazu. Analogový signál má nižší rozlišení než digitální (se standartním rozlišením), obraz z vysokým rozlišením (HD) analogovým systémem přenášet nelze vůbec. V hodně zastaralých rozvodech může být problém instalovat požadovaný počet programů.
    Výhody:

  • je možno používat staré televizory a videa bez přídavného settopboxu
  • nebylo nutné vyměňovat staré kabely a zásuvky v TV rozvodech
Převodníky na analogový signál již nevyhovují současným požadavkům, a s ubývajícím počtem starých televizorů ztrácí smysl. Jde o zařízení složité, drahé, nespolehlivé, nehospodárné (zbytečná spotřeba el.proudu).

C. KOMBINACE VARIANT A) + B)

Tento typ úpravy poskytuje vysoký komfort všem, jak uživatelům starých televizorů, a videorekordérů, tak i nových LCD a plazmových televizorů. Na analogové signály stačí převádět pouze základní 4 programy,